Pagalba telefonu 24/7 (8 5) 2600 600

Kelionės be rūpesčių: 7 patarimai, kaip greitai susikrauti lagaminą

Daugeliui daiktų pakavimas į lagaminą prieš išsvajotas atostogas – didžiulis rūpestis. Tuomet galvoje sukasi daugybė minčių: kaip nepamiršti asmens dokumentų, bilietų, piniginės, maudymosi kostiumėlio, šlepečių, naujos suknelės, fotoaparato, vaistų ir daugelio kitų dalykų. Pamirškite chaotišką rausimąsi galybėje daiktų savo lagamine! Vadovaukitės keliais esminiais patarimais ir lagamino paruošimas taps malonia įspūdžių dalimi.

Bagažo turinys, visų pirma, priklauso nuo to, kur keliaujate, kokia transporto priemone ir kiek laiko žadate ten būti. Tai trys esminiai dalykai, nuo kurių priklauso Jūsų bagažo svoris, dydis ir įdėti daiktai.

1. Daiktų sąrašas

Pasidarykite daiktų, kuriuos planuojate pasiimti į kelionę, sąrašą. Galite daiktus surašyti grupėmis, pavyzdžiui: svarbiausios reikmės, drabužiai, kosmetika, higienos reikmenys, elektronika ir pan. Rašyti pradėkite nuo būtiniausiųjų – paso ar asmens tapatybės kortelės, vaistų. Jei apsidraudėte kelionių draudimu, užsirašykite arba iššisaugokite telefone visą parą veikiantį draudžiamųjų įvykių registracijos telefono numerį.

Gerai apgalvokite kiekvieno daikto svarbą. Krūva skirtingų drabužių ir avalynės lagamine užima daug vietos. Nedėkite tų daiktų, drabužių ar avalynės, kuriuos įprastai naudojate retai. Žinoma, papildomų drabužių įsidėti pravartu, tačiau atminkite, kad, prireikus, greičiausiai galėsite jų įsigyti ir kelionės metu.

2. Lagamino dydis ir svoris

Pirkdami lagaminą ar kelioninį krepšį, pirmumą teikite ne prašmatniam dizainui, o jo tinkamam dydžiui ir svoriui. Rinkitės kokybišką, bet tuo pačiu mažiau sveriantį daiktą, kuris atitinka Jums reikalingus išmatavimus. Jei dažnai keliaujate lėktuvu, vertėtų pasidomėti, kokio dydžio lagaminą galite pasiimti.

3. Vakuuminiai maišai

Norėdami efektyviai išnaudoti lagamine esančią vietą, naudokite vakuuminius maišus. Tokiu būdu ne tik sutaupysite nemažai vietos, bet ir apsaugosite drabužius nuo susiglamžymo.

4. Užsegami krepšiai atskiroms daiktų kategorijoms

Surūšiuokite daiktus pagal šių paskirtį ir sudėkite į atskirus užsegamus krepšius. Atskirai dėkite kosmetiką ir higienos reikmenis, įvairią techniką (ausines, kompiuterio bateriją, įkroviklius ir kt.) – į kitą, drabužius, avalynę. Tai gerokai palengvins reikiamo daikto paieškas lagamine.

5. Apsauga nuo skysčių išsiliejimo

Apsidrauskite nuo netikėto skysčių išsiliejimo. Tai padaryti galite kiekvieną skystos konsistencijos buteliuką ties kamšteliu apvynioję maistine plėvele ir užklijavę lipnios juostos gabalėliu.

6. Bagažo svorio patikrinimas

Jei skrendate lėktuvu, iš anksto pasižiūrėkite, kokio svorio ir dydžio rankinę ar lagaminą galite pasiimti su savimi į saloną, kokį – registruoti oro uoste. Jei lagamino dydis ar svoris neatitiks reikalavimų, greičiausiai oro uoste Jums teks susimokėti papildomus mokesčius. Dar namuose išmatuokite ir pasverkite jau sukrautą bagažą.

7. Lagamino išsiskyrimas iš kitų

Panašiai atrodančius lagaminus ir krepšius lengva supainioti, o jų radimo ar grąžinimo savininkui procedūra gali būti nemaloni ir sudėtinga. Spalvotais lipdukais, pakabukais ar kitais ženklais išskirkite savo bagažą iš kitų tam, kad lengviau jį pastebėtumėte.

8. Kelionės draudimas

Planuodami bet kokią kelionę į užsienį pasirūpinkite kelionių draudimu. Jei pasirinksite ne tik medicininių išlaidų, bet ir nelaimingų atsitikimų, civilinės atsakomybės ir bagažo draudimą. BTA kelionių draudimas kartu su bagažo draudimu.

Kaip apsidrausti kelionės draudimu

1. Spauskite apačioje esantį mygtuką ir pateksite į kelionių draudimo skaičiuoklę.

2. Įveskite reikiamus duomenis: kelionės datą, keliaujančių asmenų skaičių, kelionės kryptį.

3. Pasirinkite norimą ir jūsų poreikius atitinkantį kelionės draudimo planą.

4. Suveskite savo ir/arba keliautojų duomenis.

5. Apmokėkite draudimo polisą ir jį gausite el. paštu.

Kelionės draudimas internetu

Susijusi informacija

Išvykau į užsienį ir pasibaigė kelionės draudimas. Ką man daryti?

5 patarimai, kaip įsigyti geriausią kelionių draudimą

Kiti DUK

DUK privalomasis draudimas DUK KASKO DUK kelionės draudimas