Pagalba telefonu 24/7 (8 5) 2600 600

Avarijų priežastys ir 5 pavojingiausi automobilių modeliai

Nepaisant to, kad vairuotojų kultūra keičiasi, apgadinamų arba nepataisomai sugadinamų automobilių Lietuvoje vis dar išlieka daug. Pateikiame dažniausiai į avarijas patenkančių automobilių modelių sąrašą ir pagrindines avarijų priežastis.

Dažniausias avarijų dalyvis – BMW

Suskaičiavus, kiek iš 100 to pačio modelio automobilių patenka į avarijas, paaiškėjo, kad pirmoje „pavojingiausiųjų“ vietoje – Lietuvos keliuose ir net šaligatviuose pastaraisiais metais pasižymėti spėjęs BMW. BMW 530D avarijų dažnis – 8,5 proc., BMW 530 – 8,4 proc.. Toliau rinkiuojasi Honda Civic, kurios avarijų dažnis – 7,9 proc., Nissan Primera ir Peugeot 406, patenkančios į avarijas 7,7 proc. dažnumu. Be kita ko, Peugot automobiliai 2015-aisiais pirmavo pagal patekimą į sunkiausias avarijas su didžiausiu nukentėjusiųjų skaičiumi.

Vairavimas išgėrus, greičio viršijimas ir neatidumas – dažniausios avarijų priežastys

Nors nemaža dalis eismui įtaką darančių veiksnių nepriklauso nuo vairuotojų elgesio, vairavimas išgėrus yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurios keliuose įvyksta kraupiausios avarijos. Nuo alkoholio sutrinka ir sulėtėja kai kurios žmogaus organizmo funkcijos, apgirtęs žmogus negali tinkamai suvaldyti transporto priemonės. Saugokite save ir kitus – niekada nesėskite prie vairo išgėrę ir sustabdykite tai norinti padaryti žmogų.

Ne mažesnė vairuotojų yda – greičio viršijimas. Skubėdami galite nepastebėti per kelią einančio pėsčiojo, kelio ženklų ar netikėtai iš pašalinio kelio išsukančio automobilio. Statistiškai greičio viršijimas yra antra daugiausiai avarijų sukelianti priežastis. Matyt, posakis „neskubėk ir būsi pirmas“ – itin tinkamas palinkėjimas visiems vairuotojams.

Vairuotojų neatidumas ir išsiblaškymas taip pat gali pridaryti nemažai bėdų. Neretai perdėtas pasitikėjimas savo jėgomis per ilgai užsižiūrėjus į telefono ekraną, siekis bet kokia kaina persirikiuoti į kitą eismo juostą ar pralėkti pro mirksintį žalios spalvos šviesoforo signalą pasibaigia didesne ar mažesne avarija. Vairavimas kaip ir bet koks kitas darbas reikalauja ne tik įgūdžių, bet ir koncentracijos, todėl nesistenkite vienu metu atlikti kelių veiksmų, stebėkite kelio ženklu ir kitus eismo dalyvius.

Netvarkingi automobiliai ir nepalankios oro sąlygos avarijų tikimybę padidina keliskart

Dažnas vairuotojas ranka numoja į nedidelius gedimus, nusidėvėjusias padangas arba nė nesivargina atlikti profilaktinę automobilio patikrą. Kai kurie automobilių gedimai važiuojant gali būti didelės avarijos priežastimi. Nedelsiant keiskite susidėvėjusias padangas, reguliariai atlikite profilaktinę apžiūrą ir, pastebėję menkiausią gedimą, kreipkitės į specialistus.

Galiausia, vairavimą gerokai apsunkina ir oro sąlygos. Stiprus lietus, sniegas, ledas, šlapia ir slidi kelio danga, rūkas reikalauja ypatingų vairavimo įgūdžių. Saugesniam vairavimui užtikrinti šaltuoju metų laiku naudokite specialias padangas, vairuokite gerokai lėčiau nei įprasta, būkite atidūs. Jei turite galimybę, esant prastoms oro sąlygoms, verčiau nevažiuokite automobiliu.

BTA ragina ne tik būti atidžiais ir atsakingais kelyje, bet ir pasirūpinti privalomuoju draudimu ir KASKO automobilio draudimu. Apsidraudusiems KASKO draudimu, atlyginsime nuostolius, jei Jūsų automobilis nukentės avarijos, stichinės nelaimės metu ar vagystės atveju. Be to, suteiksime pagalbą kelyje 24 val. per parą. Dabar KASKO draudimas internetu.

Kaip apdrausti automobilio draudimu

1. Spauskite apačioje esantį mygtuką ir pateksite į automobilio draudimo skaičiuoklę.

2. Įveskite reikiamus duomenis: valstybinį numerį ir asmens kodą.

3. Patikslinkite draudimo sąlygas įvesdami vairavimo stažą, jauniausio valdytojo amžių ir poliso trukmę.

4. Peržiūrėkite savo pasirinkimą ir papildomai pasirinkite keleivių draudimą ir/arba pagalbą kelyje.

5. Suveskite savo asmens duomenis.

6. Apmokėkite draudimo polisą ir jį gausite el. paštu.

Automobilio draudimas internetu

Susijusi informacija

Tinkama automobilio priežiūra: 5 patarimai kaip prrižiūrati automobilį

Avarijų priežastys ir 5 pavojingiausi automobilių modeliai

Kaip išsirinkti geras padangas ir kodėl tai svarbu?

Efektyviausi būdai apsaugoti automobilį nuo vagysčių

Patarimai, kaip pasirinkti automobilinę vaiko kėdutę

Automobilio prietaisų skydelio stebėjimas didina eismo įvykių riziką

6 patarimai, kaip pasirinkti automobilį pradedančiajam vairuotojui

Automobilio priežiūros mitai

Automobiliui staiga sugedo stabdžiai. Ką daryti?

4 patarimai, kurie padės tinkamai išsirinkti alyvą automobiliui

Kiti DUK

DUK privalomasis draudimas DUK KASKO DUK kelionės draudimas