Pagalba telefonu 24/7 (8 5) 2600 600

Būsto pirkimas: ką turi žinoti kiekvienas pirkėjas

Svajojate apie jaukius vakarus naujuose namuose? Neskubėkite ir nebūkite impulsyvūs. Nuosavo būsto įsigijimas ar turimo keitimas į kitą – dažnam sukelia nemažai streso. Prieš priimant sprendimą, rekomenduojame apsvarstyti savo finansines galimybes, gauti kuo daugiau informacijos apie perkamą būstą ir susiruošus kraustytis apsidrausti nuo neplanuotų išlaidų.

Pateikiame praktinių patarimų, kaip užtikrinti, kad įsigytas būstas taptų ne našta, bet dovana visam gyvenimui, sąrašą.

Išsiaiškinkite savo finansines galimybes

Visų pirma, apskaičiuokite, kiek sukauptų lėšų jau turite. Jei visos sumos norimam būstui įsigyti neturite, Jums prireiks banko paskolos. Dažniausiai bankai reikalauja turėti 15–20 proc. pradinį įnašą būstui įsigyti. Jei šios sumos neturite, paskaičiuokite, per kokį laikotarpį ją galėtumėte susitaupyti.

Ne mažiau svarbu įvertinti ir savo finansines galimybes mokėti paskolos įmokas bankui ir kitas išlaidas. Nuo paskolos gražinimo termino priklausys mėnesinio įmoka bankui. Galimybes gauti paskolą, grąžinimo terminus, palūkanas rekomenduojame aptarti su skirtingų bankų specialistais. Turėdami skirtingų bakų pasiūlymus, galėsite išsirinkti palankiausią būtent Jums.

Išsigryninkite savo poreikius ir prioritetus

Apsvarstykite, kurie dalykai, renkantis būstą, Jums yra svarbiausi. Būsto vieta, susisiekimas automobiliu arba viešuoju transportu, kaina, kambarių skaičius, įrengimas, išplanavimas, pastato statybos metai ir dabartinė būklė, išlaikymo kaštai, žaliosios zonos, vaikų žaidimams skirtos erdvės, kaimynystė ir daugelis kitų faktorių dažniausiai lemia buto ar namo pasirinkimą. Konkretūs prioritetai gerokai palengvins būsto paieškos procesą.

Apsispręskite, ar ieškosite patys, ar kreipsitės į profesionalus

Jūsų numatytus poreikius atitinkančio būsto paieška – nelengvas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Skelbimų portaluose būsto galite ieškoti patys arba į pagalbą pasitelkti nekilnojamo turto brokerius. Jei taupote savo laiką, antrasis variantas Jums išties parankus. Specialistai atrinks Jums tinkamiausius būsto variantus, suderins apžiūros laiką ir pasirūpins sklandžiu pirkimo procesu.

Rinkitės racionaliai

Jei renkantės būstą naujos statybos name, apžiūrėdami konkrečius nekilnojamo turto objektus, atkreipkite dėmesį į pastato techninius duomenis, išplanavimą, natūralios saulės šviesos kiekį, vaizdą pro langą, būsto išlaikymo išlaidas.

Jei renkantės būstą senos statybos name, įvertinkite, kiek lėšų reikės investuoti į buto ar namo remontą, elektros, kanalizacijos keitimą, kokia yra būsto išlaikymo kaina, pasidomėkite, kokie kaimynai gyvena aplink.

Jeigu ketinate pirkti nestandartinės paskirties būstą, pavyzdžiui, loftą, išsiaiškinkite, kokios paskirties patalpos tai buvo prieš tai ir įsitikinkite, kad Jūsų pasirinka vieta nėra kenksminga sveikatai.

Pasirūpinkite turto draudimu

Tiek naujos, tiek senos statybos bute ar name galite susidurti su neplanuotais nemalonumais – kaimynu ar Jūsų pačių trūkusiu vamzdžiukaimynu ar Jūsų pačių trūkusiu vamzdžiu, sugedusia elektros instaliacija, nuo viryklės užsidegusiais virtuvės baldais ir begale kitų. Turto draudimas Jums padės apsisaugti nuo tūkstančius siekiančių nuostolių, kuriuos galite padaryti kaimynų arba savo būstui.

Jei turėsite turto draudimą, užliejus butą ar namą, kilus gaisrui ar užklupus gamtos stichijai, galėsite jaustis gerokai ramiau. BTA siūlo tris turto apsaugos variantus: Klasikinį, Apsaugą Plius ir Apsaugą Maksimum. Priklausomai nuo pasirinkto varianto, savo turtą galite apdrausti nuo vandens, ugnies, gamtinių jėgų, trečiųjų asmenų tyčinės veiklos, medžio, stulpo ar jų dalių užvirtimo, transporto priemonės atsitrenkimo, elektros įtampos svyravimų, vagysčių ir kitų rizikų. Galite apdrausti butą, gyvenamąjį namą arba kotedžą, namuose esantį turtą ir kt. Turto draudimą galite įsigyti ir internetu!

Kaip apsidrausti turto draudimu

1. Spauskite apačioje esantį mygtuką ir pateksite į turto draudimo skaičiuoklę.

2. Įveskite norimo apdrausti būsto adresą.

3. Pasirinkite norimas draudimo apsaugas: kilnojamas turtas, civilinė atsakomybė, meistro pagalba.

4. Suveskite savo asmens duomenis.

5. Peržiūrėkite savo pasirinkimą.

6. Apmokėkite draudimo polisą ir jį gausite el. paštu.

Turto draudimas internetu

Susijusi informacija

Pjoviau medį, kuris užvirto ant kaimyno teritorijos. Ar draudimas atlygins nuostolius?

Praktiniai patarimai, kaip apsaugoti būstą nuo liūčių

Kaip išvengti vandens nutekėjimo iš vamzdžių ir radiatorių?

6 būdai, kurie padės per 10 minučių susidoroti su namų ruošos darbais

Patarimai, kaip apsaugoti savo namus išvykstant atostogų

Kiti DUK

DUK privalomasis draudimas DUK KASKO DUK kelionės draudimas