Pagalba telefonu 24/7 (8 5) 2600 600

Kaip išvengti vandens nutekėjimo iš vamzdžių ir radiatorių?

Vandens nutekėjimas iš vamzdžių ar radiatorių, vamzdžių sujungimo vietų, vamzdžių trūkiai – itin dažna pastatų ir būstų, kuriuose laiku nepasirūpinama technine šildymo sistemų, vandentiekio ir kanalizacijos būkle, problema. Jei didesnio nutekėjimo metu Jūsų nėra namuose ar operatyviai nepajėgiate užkirsti kelio vandens pratekėjimui, nuostoliai tiek Jūsų, tiek kaimynų būstams gali būti milžiniški.

BTA ekspertų teigimu, vos keletas paprastų žingsnių gali padėti apsisaugoti nuo vandens nutekėjimo ar vamzdžių trūkių.

Profilaktinė apžiūra – būtina

Net jei iš Jūsų virtuvės krano, vonios kriauklės ar dušo kabinos po truputį laša vanduo, nenumokite į tai ranka. Tokiu būdu iššvaistote ne vieną litrą vandens, už kurį mokate pinigus. Tyrimai rodo, kad tipiniuose namuose dėl lašančio vandens iššvaistoma nuo 2 iki 20 tūkst. kubinių metrų vandens. Jei vanduo laša po kriaukle, vonia ar kitose vietose, per ilgą laiką susikaupęs vanduo gali taip pat pridaryti nemažai nuostolių Jums ir Jūsų kaimynams.

Be akivaizdaus lašėjimo Jūsų namuose gali būti ir gerokai daugiau nepastebimų vandens nutekėjimo šaltinių <. Patikrinti, ar tokių vietų pas Jus yra, galite naudodami vandens skaitiklius. Užsukite vandens kranus, testo metu nesinaudokite automatine įranga (skalbimo mašina, džiovykle ir kt.). Užsirašykite skaitiklio rodmenis ir, palaukę 15 minučių, vėl užsirašykite rodmenis. Jei skaitiklio rodmenys pasikeitė, gali būti, kad Jūsų namuose yra vandens nutekėjimo šaltinių. Deja, bet šis testas neaptiks labai mažos apimties vandens nutekėjimo.

Gerokai daugiau kainuoti gali vandentiekio ar kanalizacijos avarijos, didesnio kiekio vandens nutekėjimas iš radiatorių. Sulaukti didesnio vandens nutekėjimo ar vamzdžių trūkių galite visais metų laikais, todėl itin svarbu pasirūpinti profilaktine jų būkle ir, esant būtinybei, keisti susidėvėjusius vamzdžius ar jų dalis. Su vandens nutekėjimu iš radiatorių gyventojai dažniausiai susiduria prasidėjus šildymo sezonui, kai po mėnesių pertraukos įjungiamas šildymas. Norėdami to išvengti, prieš šildymo sezono pradžią būtinai patikrinkite radiatorius.

Jei namuose naudojate automatinę skalbimo mašiną, indaplovę, šaldytuvą, šaldiklį, boilerį ar kitus panašius įrenginius, profilaktiškai juos patikrinkite. Žarnelėse gali atsirasti įtrūkimų, per kuriuos gali nutekėti vanduo ir net kilti gaisras. Specialistai rekomenduoja žarneles keisti kas 5–7 metus.

Vandens nutekėjimo metu nedelsiant imkitės priemonių

Jei pastebėjote vandens nutekėjimą, trūkusį vamzdį, nedelsiant užsukite vandens tiekimo kranelį ir kvieskite specialistus. BTA turto draudimas siūlo papildomai įsigyti visą parą galiojančią meistro paslaugą „Pagalba namuose“. Įvykus šildymo sistemos, inžinerinių tinklų avarijai, pastebėjus vandens nutekėjimą ar ištikus kitai bėdai, meistras nedelsiant atvyks į Jūsų namus.

Jei planuojate išvykti ilgesniam laikui, rekomenduojame savo kontaktinę informaciją palikti kaimynams, o būsto raktus – netoliese gyvenantiems artimiesiems ar draugams. Jei, trūkus vamzdžiui ar radiatoriui, meistrai negalės patekti į Jūsų būstą, nuostoliai gali būti didžiuliai. Jei apliesite kaimynų butą, Jums gresia ir civilinė atsakomybė. Apsisaugoti nuo neplanuotų išlaidų gali padėti buto draudimas.

Turto draudimas – apsauga nuo neplanuotų išlaidų

BTA ekspertai supranta, kad namai – Jūsų tvirtovė, į kurią investavote ne tik savo laiką, bet ir pinigus. Apsaugoti Jūsų investicijas padės BTA turto draudimas. BTA siūlo tris turto apsaugos variantus: Klasikinį, Apsaugą Plius ir Apsaugą Maksimum. Priklausomai nuo pasirinkto varianto, savo turtą galite apdrausti nuo vandens, ugnies, gamtinių jėgų, trečiųjų asmenų tyčinės veiklos, elektros įtampos svyravimų, vagysčių ir kitų rizikų. Galite apdrausti butą, gyvenamąjį namą arba kotedžą, namuose esantį turtą ir kt. Turto draudimą galite įsigyti ir internetu!

Kaip apsidrausti turto draudimu

1. Spauskite apačioje esantį mygtuką ir pateksite į turto draudimo skaičiuoklę.

2. Įveskite norimo apdrausti būsto adresą.

3. Pasirinkite norimas draudimo apsaugas: kilnojamas turtas, civilinė atsakomybė, meistro pagalba.

4. Suveskite savo asmens duomenis.

5. Peržiūrėkite savo pasirinkimą.

6. Apmokėkite draudimo polisą ir jį gausite el. paštu.

Turto draudimas internetu

Susijusi informacija

Pjoviau medį, kuris užvirto ant kaimyno teritorijos. Ar draudimas atlygins nuostolius?

Praktiniai patarimai, kaip apsaugoti būstą nuo liūčių

Būsto pirkimas: ką turi žinoti kiekvienas pirkėjas

6 patarimai, kaip pasirinkti automobilį pradedančiajam vairuotojui

Kiti DUK

DUK privalomasis draudimas DUK KASKO DUK kelionės draudimas

6 būdai, kurie padės per 10 minučių susidoroti su namų ruošos darbais