Pagalba telefonu 24/7 (8 5) 2600 600

4 patarimai, kurie padės tinkamai išsirinkti alyvą automobiliui

Netinkamai pasirinkta alyva automobiliui gali sukelti nemažai žalos. Prasta alyva kenkia automobilio detalėms ir laikui bėgant atsiranda sudėtingi gedimai, automobilis sunkiau kuriasi žiemą, todėl svarbu ne tik laiku pakeisti alyvą, bet pasirinkti geriausią variantą Jūsų automobiliui.

Kokybiška ir tinkamai pasirinkta automobilio alyva aušina variklį, valo susidariusias nuosėdas, nuo jos priklauso variklio stūmoklio ir kitų dalių darbas, netgi kuro sąnaudos. Tinkama alyva padės sutaupyti ir apsaugoti variklį nuo dėvėjimosi. Tinkamai išsirinkti alyvą nėra sudėtinga, tai gali atlikti kiekvienas vairuotojas. Pateikiame keletą patarimų, kurie palengvins alyvos pasirinkimo procesą.

1. Rinkitės alyvą pagal automobilio knygelę

Lengviausias būdas išsirinkti tinkamą alyvą Jūsų automobiliui – rinktis tokio klampumo alyvą, kuri rekomenduojama automobilio knygelėje. Vienos iš populiariausių – 5W40, 10W40, 5W30. Knygelėje rasite ir konkrečias specifikacijas, kuriomis vadovaujantis išsirinkti automobilio alyvą bus dar paprasčiau. Pavyzdžiui: 505.01, 504.00/507.00, BMW-Longlife 04, RN0710. Ant kiekvieno alyvos bakelio yra nurodyta specifikacija, pagal kurią parenkamas tinkamiausias tepalas automobiliui.

2. Informacijos ieškokite internete

Šiuolaikinės technologijos daugeliu atveju palengvina mūsų gyvenimą ir padeda išspręsti nemažai problemų, kaip pavyzdžiui draudimas internetu. O jeigu atsitiko taip, kad automobilio knygelės neturite, alyvą derėtų rinktis itin atidžiai. Tokiu atveju galite pasinaudoti tepalų gamintojų pateikiamais katalogais. Juose rasite informaciją, kokia alyva tinkama pasirinktam automobiliui, kiek jos telpa į variklį. Taip pat papildomai nurodoma, kokia alyva pilasi į vairo stiprintuvą, kiek pilasi aušinimo skysčio.

3. Klauskite konsultantų

Jei neturite laiko informacijos ieškoti internete ar skubiai reikia nusipirkti alyvos automobiliui, klauskite patarimų automobilių parduotuvėje dirbančių konsultantų. Dauguma automobilių detalėmis prekiaujančių parduotuvių turi specializuotas programas, kuriomis remdamiesi konsultantai patars, kokią automobilio alyvą pasirinkti.

4. Naudokite tą pačią alyvą

Svarbu nepamiršti, kad ne mažiau svarbu ne tik tinkamai pasirinkti, bet ir laiku pakeisti alyvą. Jei norite, kad automobilis tarnautų ilgai , automobilio alyvą keiskite dažniau nei rekomenduojama. Dažniausiai alyva keičiama kas 15–20 tūkst. kilometrų.

Kaip apdrausti automobilio draudimu

1. Spauskite apačioje esantį mygtuką ir pateksite į automobilio draudimo skaičiuoklę.

2. Įveskite reikiamus duomenis: valstybinį numerį ir asmens kodą.

3. Patikslinkite draudimo sąlygas įvesdami vairavimo stažą, jauniausio valdytojo amžių ir poliso trukmę.

4. Peržiūrėkite savo pasirinkimą ir papildomai pasirinkite keleivių draudimą ir/arba pagalbą kelyje.

5. Suveskite savo asmens duomenis.

6. Apmokėkite draudimo polisą ir jį gausite el. paštu.

Automobilio draudimas internetu

Susijusi informacija

Tinkama automobilio priežiūra: 5 patarimai kaip prrižiūrati automobilį

Avarijų priežastys ir 5 pavojingiausi automobilių modeliai

Kaip išsirinkti geras padangas ir kodėl tai svarbu?

Efektyviausi būdai apsaugoti automobilį nuo vagysčių

Avarijų priežastys ir 5 pavojingiausi automobilių modeliai

Patarimai, kaip pasirinkti automobilinę vaiko kėdutę

Automobilio prietaisų skydelio stebėjimas didina eismo įvykių riziką

Automobilio priežiūros mitai

Automobiliui staiga sugedo stabdžiai. Ką daryti?

Kiti DUK

DUK privalomasis draudimas DUK KASKO DUK kelionės draudimas