Pagalba telefonu 24/7 (8 5) 2600 600

Praktiniai patarimai, kaip apsaugoti būstą nuo liūčių

Liūtys kasmet Lietuvos gyventojams pridaro nemažai žalos: žaibavimas sugadina elektroninius prietaisus, vanduo apsemia gyvenamuosius namus, sandėliukus, garažus, nuo stipraus vėjo lūždami medžiai griauna pastatus ar apgadina kitą turtą. Stichijos sukelta žala gali siekti nuo keliolikos iki kelių šimtų ar net tūkstančių eurų.

Pateikiame praktinių patarimų sąrašą, kurie padės atsakyti į svarbiausius klausimus: ką daryti, kad užtikrintume maksimalų saugumą audrai dar neprasidėjus, ir kaip elgtis jau prasidėjus stichijos šėlsmui.

Gelbėjimo veiksmai būtini vos tik atsitikus nelaimei

Jei dėl prasidėjusios audros ar kito įvykio dingo elektra, vanduo apsėmė gyvenamąsias ar kitas patalpas, užvirto medis, nedelsiant imkitės gelbėjimo darbų. Įvykus nelaimingam atsitikimui, kurio metu buvo sunaikintas arba apgadintas Jūsų turtas, bendruoju pagalbos telefonu 112 informuokite avarines tarnybas – policiją, priešgaisrinę gelbėjimo ar avarinę tarnybą. Tarnybos imsis gelbėjimo darbų ir/ar nustatys nelaimės priežastis.

Likvidavus nelaimės priežastis, užregistruokite įvykį draudimo įmonėje. Atvykę draudimo ekspertai nustatys nuostolių dydį ir informuos apie tolimesnius veiksmus.

Taigi, ar žala bus kompensuojama, tai priklausys nuo pasirinkto draudimo plano, todėl visada svarbu atidžiai perskaityti pasirinkto draudimo taisykles.

Būtina pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis

Jei gyvenate nuosavame name, privalote pasirūpinti tinkama drenažo sistema ir lietvamzdžiais. Apsaugoti namą nuo tekančio vandens galite įrengdami kokybiškus lietvamzdžius, kurie pagauna nuo stogų tekantį vandenį ir nutekina jį ant žemės. Nepamirškite reguliariai valyti drenažo sistemą nuo susikaupusių lapų, purvo ar kitų nuosėdų.

Norėdami išvengti besikaupiančio vandens rūsiuose ir kitos paskirties patalpose po žeme, galite įsigyti drenažinį siurblį, kuris į lauką pašalina visas susikaupiančias vandens nuotėkas.

Jei gyvenate teritorijoje, kurioje prasta vandens nutekėjimo sistema, smarkių liūčių metu galite naudoti smėlio maišus. Jie skirti vandens srovei sustabdyti ir nukreipti nuo Jūsų namo. Maišai neturėtų būti naudojami apsauginės sienos principu: ši gali suformuoti įdubą, kuri kaipmat prisipildys vandeniu, nuo kurio norėjote apsisaugoti.

Įprasta profilaktika gali apsaugoti nuo didelių nuostolių

Nepamirškite ir paprasčiausio apdairumo reikalaujančios profilaktikos. Reguliariai apžiūrėkite, ar nesimato namo ar buto konstrukcijų pažeidimų, ar nesikaupia drėgmė aplink langus, buto ar namo, balkono duris ar pačiame balkone. Prieš išvykstant ilgesniam laikotarpiui ar sužinoję apie besiartinančią liūtį uždarykite buto, namo, sandėliuko, rūsio ar garažo langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, jokiu būdu nepalikite automobilio požeminėje stovėjimo aikštelėje ar po medžiais.

Būsto draudimas atlygins stichijų padarytą žalą

Jei turėsite būsto draudimą užklupus netikėtai liūčiai ar kitai gamtos stichijai, galėsite jaustis gerokai ramiau. BTA siūlo tris turto apsaugos variantus: Klasikinį, Apsaugą Plius ir Apsaugą Maksimum. Priklausomai nuo pasirinkto varianto, savo būstą galite apdrausti nuo vandens, ugnies, gamtinių jėgų, trečiųjų asmenų tyčinės veiklos, medžio, stulpo ar jų dalių užvirtimo, transporto priemonės atsitrenkimo, elektros įtampos svyravimų, vagysčių ir kitų rizikų. Galite apdrausti butą, gyvenamąjį namą arba kotedžą, pagalbinius statinius (ūkinius pastatus, garažus, pirtis ir kt.), papildomus teritorijos objektus (tvorą, vartus, sodo židinius ir kt.), namuose esantį turtą ir kt. Išbandykite: būsto draudimas internetu.

Kaip apsidrausti turto draudimu

1. Spauskite apačioje esantį mygtuką ir pateksite į turto draudimo skaičiuoklę.

2. Įveskite norimo apdrausti būsto adresą.

3. Pasirinkite norimas draudimo apsaugas: kilnojamas turtas, civilinė atsakomybė, meistro pagalba.

4. Suveskite savo asmens duomenis.

5. Peržiūrėkite savo pasirinkimą.

6. Apmokėkite draudimo polisą ir jį gausite el. paštu.

Turto draudimas internetu

Susijusi informacija

Pjoviau medį, kuris užvirto ant kaimyno teritorijos. Ar draudimas atlygins nuostolius?

Būsto pirkimas: ką turi žinoti kiekvienas pirkėjas

Kaip išvengti vandens nutekėjimo iš vamzdžių ir radiatorių?

6 būdai, kurie padės per 10 minučių susidoroti su namų ruošos darbais

Patarimai, kaip apsaugoti savo namus išvykstant atostogų

Kiti DUK

DUK privalomasis draudimas DUK KASKO DUK kelionės draudimas