Pagalba telefonu 24/7 (8 5) 2600 600

Tinkama automobilio priežiūra: 5 patarimai kaip prrižiūrati automobilį

Visi norime, kad automobilio tarnavimo trukmė būtų kuo ilgesnė, todėl, visada svarbu pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Taigi, kokie automobilio priežiūros aspektai yra patys svarbiausi?

1. Tepalai

Tepalų kiekis visada turi būti optimalus, todėl patikrinkite, koks yra jų lygis. Rekomenduojama tai atlikti reguliariai – tam tikrai nesugaišite daug laiko. Tepalų lygis visada turėtų būti ne aukščiau ir ne žemiau nustatytos ribos: ištraukę tepalų lygio matuoklį ir jį nusausinę, vėl įstatykite atgal, ir patikrinkite, kurioje matuoklio vietoje žymą paliko tepalai. Tepalų lygis visuomet turi būti tarp minimalaus ir maksimalaus.

2. Aušinimo skystis

Tinkamas aušinimo skystis turėtų būti parenkamas pagal automobilio priežiūros vadovą. Skysčio kiekis turėtų būti per bakelio vidurį. Visada svarbu pasirūpinti, kad aušinimo sistema būtų sandari. Jei pastebėjote, kad aušinimo skysčio kiekis tapo mažesnis, vertėtų kreiptis į autoserviso darbuotojus ir patikrinti aušinimo sistemą.

3. Automobilio padangos

Svarbu reguliariai tikrinti padangų slėgį (tai itin aktualu atšalus orams). Taip pat visada svarbu pasirinkti sezonui tinkamas padangas ir pasirūpinti, kad jų būklė būtų puiki. Padangos turi savo galiojimo laiką – dauguma specialistų sutinka, kad padangų galiojimo trukmė yra ne daugiau nei 10 metų nuo jų pagaminimo datos.

4. Automobilio plovimas

Druskos, drėgmė bei šiluma uždarose automobilių stovėjimo aikštelės yra neigiami veiksniai, kurie lemia rūdžių susidarymą. Taigi, šaltuoju metų laiku automobilį vertėtų plauti dažniau nei įprastai.

5. Žibintai

Tinkamas žibintų veikimas yra itin svarbus šaltuoju metų laiku, kada didesnę paros dalį būna tamsu. Taigi, užtikrinkite savo ir kitų eismo dalyvių saugumu – pasirūpinkite, kad žibintai veiktų tinkamai.

Tinkamai prižiūrimas automobilis ne tik tarnaus ilgesnį laiką, bet ir bus saugesnis. Vairuotojams rekomenduojamas ne tik privalomasis automobilio draudimas, bet taip pat ir pagalbos kelyje draudimo paslaugos, kurias užsisakę galėsite būti ramūs, kad jums bus suteikta pagalba kelyje (patekus į eismo įvykį, pasibaigus degalams ar automobiliui sugedus).

Automobilio draudimo baneris

Kiti DUK

DUK privalomasis draudimas DUK KASKO DUK kelionės draudimas